لِیسه شَهِید غُلام حَسن

منوي اصلي
تماس با ما
نظرسنجی

آرشيو موضوعي

لينکستان

ساعت

امکانات وبلاگ لیسه شهید غلام حسن

Afghanistan حالا ساعت

AFG Make your flash banner free online free counters

Create your flash banner online in 5 step Generate your flash banner free online <a href="http://slideful.com/v20100826_0341324587088914_fp.htm">View the slide show</a>
----نمایش آمار بازدید کننده گان-----
Online User

کشف سیاره‌ای جدید 2010
 کشف سیاره‌ای جدید

خبر قطعیت امکان حیات در سیاره‌ای که به تازگی کشف شده، بشر را به تحققکشف سیاره جدید قابل سکونت رویای دیرینه یک قدم نزیک‌تر کرده است.

 کشف سیاره " Gliese 581"  شبیه زمین، که در  منطقه‌ای قابل سکونت از فضا قرار دارد  و احتمال وجود آب مایع در سطح آن وجود دارد، سر و

صدای زیادی را برانگیخته است.

یک زمین دیگر! سیاره‌ای که بشر مدت‌ها به دنبال آن بوده و از یافتن آن و حتی موجوداتی که روی آن زندگی می‌کنند، کتاب‌ها نوشته و فیلم‌ها ساخته! این سیاره در میان ۵٠٠سیاره‌ای که تاکنون اخترشناسان موفق به کشف آن شده‌اند، تنها سیاره‌ای است که قابل سکونت به نظر می‌رسد.

 

www.shahidgholamhasanschool.com


استیون ووت که ریاست تیم پژوهشی کاشف این سیاره را برعهده دارد در این‌باره می‌گوید: این سیاره اندازه‌ای برابر با زمین دارد  و احتمالا سطح آن صخره‌ای است و  نیروی جاذبه کافی برای نگهداری اتمسفر در آن وجود دارد.

وی در ادامه و طی یک کنفرانس خبری درباره این کشف عظیم، می‌افزاید: بنابر عقیده شخصی من، احتمال زندگی بر روی این سیاره ١٠٠% درصد است و من دراین‌باره شکی ندارم.

این یافته‌های منتشر شده بر مبنای مشاهدات ١١ ساله تلسکوپ‌ها در رصدخانه کِک درهاوایی است.

نزدیکی "گیلیس ۵٨١ "و این‌که به فاصله اندکی از جست‌و‌جوی محققان یافت شده است، گمانه‌هایی را مبنی بر وجود میلیاردها سیاره قابل سکونت دیگر در ابعاد و اندازه‌های زمین در جهان هستی به وجود آورده است.

 

 


 

 

پروفسور ووت همچنین برآورد کرده است که از هر ۵تا ١٠ ستاره، یکی دارای سیاره‌ای شبیه زمین، با اندازه آن و قابل سکونت است.
با این حساب و با توجه به وجود ٢٠٠ میلیارد ستاره در کهکشان، حدود ۴٠ میلیارد سیاره با قابلیت‌های زمین برای زندگی‌کردن وجود دارند.
نتایج یافته‌های این محقق و همکارش پُل بالتر از انستیتو کارنگی در واشنتگن در مجله " Astrophysical Journal" منتشر خواهد شد.

نويسنده: گلزاری تاريخ: ۱۳۸٩/٧/۱٩ موضوع: لينک به اين مطلب نظرات () برگشت به صفحه نخست

درباره وبلاگ


نويسندگان و گالری عکس"اسلاید شو"


وضعیت آب و هوا

جستجوي مطالب

آخرین عکس های فتوبلاگ لیسه شهید غلام حسن


طراح قالب

© All Rights Reserved to shahidgholamhasanschool.Blogfa.com | Template By: TEMPHA.COM

Make your flash banner free online src="http://iqna.ir/Hadith/Fa/Hadith_flashes/Imam1_11.swf" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent">
---------------------------------- --------------لیسه شهید غلام حسن--------------
Susa Web Tools
---------------------------------------------------------------