لِیسه شَهِید غُلام حَسن

منوي اصلي
تماس با ما
نظرسنجی

آرشيو موضوعي

لينکستان

ساعت

امکانات وبلاگ لیسه شهید غلام حسن

Afghanistan حالا ساعت

AFG Make your flash banner free online free counters

Create your flash banner online in 5 step Generate your flash banner free online <a href="http://slideful.com/v20100826_0341324587088914_fp.htm">View the slide show</a>
----نمایش آمار بازدید کننده گان-----
Online User

جت های جنگی و آشنایی با جت جنگی Mirage IV

  آشنایی با جت جنگی Mirage IV

میراژ IV با بالهای دلتا شکل و عدم وجود سکان افقی در انتها بدنه بسیار به سلف خود میراژIII شبیه میباشد. این هواپیما دارای دو عدد موتور SNECMA در انتهای بدنه و دو هواکش در دو سمت بدنه است. این جنگنده عملا قادر است تا با سرعتی فراتر از 2.2 ماخ حرکت کند اما به خاطر حرارت شدید بدنه در این سرعت و عدم تحمل این حرارت توسط سازه عملا پا را فراتر نمیگذارد. باکهای داخلی این جنگنده گنجایش 14000 لیتر سوخت را داراست.


در این جنگنده دو نفره کمک خلبان(افسر ناوبری) در پشت کابین خلبان و در یک کاناپی مستقل جا دارد و رادار ناوبری/پرتاب بمب در محفظه ای واقع در زیر هواکش و عقب کاکپیت قرار میگیرد و لوله سوختگیری هوایی نیز در نوک دماغه تعبیه شده است. میراژ IV دارای دو پایلون در زیر هر بال میباشد که پایلونهای داخلی به طور معمول برای حمل دو مخزن سوختخارجی هریک به گنجایش 2500 لیتر به کار رفته و پایلون های خارجی قابلیت حمل غلاف ECM از نوع Barax NG و Chaff/Flare را دارا هستند و برای این جنگنده توپ داخلی طراحی نشده است.

نمونه Mirage IV a دارای یک جایگاه حمل سلاح هسته ای در زیر موتور ها میباشد که توانایی حمل سلاح های AN_11 یا AN_22 را دارد. از سال 1972 به بعد تقریبا 12 فروند از این جنگنده به غلاف شناسایی CT 52 در جایگاه حمل بمب مجهز شدند.CT 52 برای هر دو نوع BA یا (basse ALT ----low level) و HA یا (haute ALT --- high ALT) با 3 تا 4 دوربین برد بلند قابل دسترسی است. البته هیچ کدام از CT 52 ها دارای تجهیزات دیجیتال فیلمبرداری یا عکسبرداری نبودند و از روش های قدیمی ظهور فیلم استفاده میکردند.

نمونه Mirage IV p دارای یک پایلون مرکزی برای موشک ASMP بود. Mirage IVa  در تئوری قابلیت حمل تا 6 تیر بمب بزرگ بدون مخازن سوخت خارجی و غلاف ECM را داشت اما در عمل به ندرت از این ترکیب استفاده شد.

 مشخصات فنی:

استفاده اصلی : بمب افکن مافوق صوت متوسط
خدمه : 2 نفر
شرکت سازنده : Dassault فرانسه
پیشرانه : 2 عدد موتور توربو جت SNECMA هریک با کشش 49.03 کیلو نیوتون در حالت معمول و 70.61 کیلونیوتون در حالت پس سوز
طول : 23.5 متر
عرض بالها : 11.85 متر
ارتفاع : 5.4 متر
وزن خالی ( برای نمونه P ) : چهارده ونیم تن
حداکثر وزن برخاست : 31.6 تن
حداکثر سرعت : 2340 کیلومتر بر ساعت
سقف پروازی : 20000 متر برای نمونه P
برد : 2500 کیلومتر

نويسنده: گلزاری تاريخ: ۱۳۸٩/٦/٢٠ موضوع: لينک به اين مطلب نظرات () برگشت به صفحه نخست

درباره وبلاگ


نويسندگان و گالری عکس"اسلاید شو"


وضعیت آب و هوا

جستجوي مطالب

آخرین عکس های فتوبلاگ لیسه شهید غلام حسن


طراح قالب

© All Rights Reserved to shahidgholamhasanschool.Blogfa.com | Template By: TEMPHA.COM

Make your flash banner free online src="http://iqna.ir/Hadith/Fa/Hadith_flashes/Imam1_11.swf" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent">
---------------------------------- --------------لیسه شهید غلام حسن--------------
Susa Web Tools
---------------------------------------------------------------