لِیسه شَهِید غُلام حَسن

منوي اصلي
تماس با ما
نظرسنجی

آرشيو موضوعي

لينکستان

ساعت

امکانات وبلاگ لیسه شهید غلام حسن

Afghanistan حالا ساعت

AFG Make your flash banner free online free counters

Create your flash banner online in 5 step Generate your flash banner free online <a href="http://slideful.com/v20100826_0341324587088914_fp.htm">View the slide show</a>
----نمایش آمار بازدید کننده گان-----
Online User

کاهو

کاهو

نام علمیLettuce (En.)

 کاهو را به عربی خس به ترکی خاس و به دری کوک گویند.
مواد سلولوز کاهو خیلی ظریف بوده در روده ها به سرعت هضم میشود. بر علاوه اینکه دارای ویتامین های (A. B. C) میباشد، غذا شناسان عصر در برگ های کاهو ویتامین (E) را نیز کشف کرده اند که سبب تولید نسل میشود.

kahoکاهو خاصیت آرام کننده دارد که خون را تصفیه، قبضیت و خشکی را رفع و رنگ قیافه را باز و قشنگ نگهمیدارد. آب کاهو بهترین ماسک زیبائی برای خانمهاست، خانم هائیکه از مزیت آب کاهو اطلاع و به قشنگی خود علاقه دارند روی خود را با آب کاهو میشویند.طبق آخرین تحقیقات علمی که به عمل آمده است معلوم شده است که کاهو دارای املاح قلیائی، اسید فوسفوریک ، کاربونات دو سود، انواع فوسفات ها، سلفات ها، کوبالت، مس، آهن و غیره میباشد.


کاهو مانع جلوگیری خون ریزی، ریختن و سفید شدن مو، باعث تحرک اشتها، زیبائی چهره، مرتفع کننده عصبانیت ها و بیخوابیها، مولد خون، رفع کننده تشنگی، دافع جنون، جذام، یرقان، تبهای حاره، سر دردی، ضد تپش قلب، نورالژی، مانع مستی و خمر، ضد سفرا، سودا، خارش جلد، مسکن درد معده وغیره میباشد.

صورت استفاده:
برای اشخاص فربه خوردن کاهو خیلی مفید است زیرا صد گرام آن بیشتر از صد کالوری ندارد هرگاه شصت الی صد گرام کاهو در یک لیتر آب جوش داده شود این جوشانده خواب آور و ملین بوده، کبد را از تسمم پاک نگهمیدارد. کاهوی تخمی بیشتر برای تداوی امراض بکار برده میشود.

کاهو برای کسانیکه تحریک عصبی یا طپش قلب دارند و هم به ضد برانشیت، سیاه سرفه، سرفه های عصبی، آسم، دیابت، نقرس، سنگ گرده، نفریت، قاعدگهای دردناک مفید است. سالاد کاهو را در هر غذا بخورید.
خوردن کاهو چه وقت مفید ثابت میشود:
کاهو را قبل از غذا باید خورد و خوب باید جوید. خوردن کاهو بعد از غذا مفید نبوده ناراحتی های معده را بار می آورد.
ساقه کـاهـو هـرگاه قطع شـود از آن شیرهء خارج میشود. اگر شیره مذکـور در حـــرارت آفتاب خشـک شود مـــادهء از آن بــدست می آید که در دواســازی جدید بنام (لاکتو کاریم) یاد میشود که دارای ویتامین (E) قابل ملاحظه ای بـــوده از احتلام و شهوت زیـــاد جـلـوگیری میکند و برای مغز مفید است.
خوردن کاهو قبل از غذا اشتها آور بوده و خوردن زیاد آن سمومیت تولید میکند.

جالینوس بیخوابی خود را ذریعه کاهو معالجه نموده است.
ضماد کاهو با روغن زیتون برای معالجه سرخباد، دنبل، ورم چشم مفید است. در کتب یونانی کاهو را بنام خس یاد نموده از خواص آن شرحی طویل نوشته اند. در جائی مینویسد که محمد یعقوب به پیروان خود خوردن کاهو را توصیه نموده میگفت: کاهو سر دردی را رفع، نزله و سرفه را برطرف میکند خوردنش با سکنجبین مفید خوانده شده است.

نويسنده: گلزاری تاريخ: ۱۳۸٩/٦/٢٧ موضوع: لينک به اين مطلب نظرات () برگشت به صفحه نخست

درباره وبلاگ


نويسندگان و گالری عکس"اسلاید شو"


وضعیت آب و هوا

جستجوي مطالب

آخرین عکس های فتوبلاگ لیسه شهید غلام حسن


طراح قالب

© All Rights Reserved to shahidgholamhasanschool.Blogfa.com | Template By: TEMPHA.COM

Make your flash banner free online src="http://iqna.ir/Hadith/Fa/Hadith_flashes/Imam1_11.swf" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent">
---------------------------------- --------------لیسه شهید غلام حسن--------------
Susa Web Tools
---------------------------------------------------------------