لِیسه شَهِید غُلام حَسن

منوي اصلي
تماس با ما
نظرسنجی

آرشيو موضوعي

لينکستان

ساعت

امکانات وبلاگ لیسه شهید غلام حسن

Afghanistan حالا ساعت

AFG Make your flash banner free online free counters

Create your flash banner online in 5 step Generate your flash banner free online <a href="http://slideful.com/v20100826_0341324587088914_fp.htm">View the slide show</a>
----نمایش آمار بازدید کننده گان-----
Online User

نـعنـاع

نـعنـاع

نام علمیMint (En.)

 نعناع سبز دارای اسانس و طعم مخصوص بوده بسیار خوشبو میباشد، این گیاه دارای برگ های بیضوی دندانه دار و ساقه های بلند و گلهای آن ریز و برنگ سرخ یا بنفش جزو سبزیهای خوردنیست. در دری آن را پونه باغی، نانا و نانه هم گفته اند.
نعناع برای درد سر بیماری های مختلف مجاری تنفس و قلبی مفید است، دم کرده نعنا ضد تشنج مسکن اعصاب، محرک اعمال هاضمه، ضد اسهال، دافع درد معده است، و هم جویدن کمی نعناع هکک را رفع میکند.


کمپرس جوشانده نعنا با محلول مانتول برای دفع خارش جلد مفید ثابت میشود. مانتول جوهر نعنا است، الکول مانتولی را برای استنشاق بکار میبرند. آب و شربت نعنا برای معطر کردن شربتهای طبی استعمال میشود. 
دکتور برتوله میگوید: نسج های عضلاتی معده و روده ها توسط روغن مایع معطر نعنا تحریک میشوند، و در نتیجه گاز و نفخی که در معده و روده ها جمع شده اند به حرکت آمده دفع میشوند.
نعناع سبز مقوی اعصاب، معالج سرفه، دافع استفراغ و آسان کننده هضم غذا است همچنین برای کسانیکه دچار تشنجات عصبی هستند و یا مبتلا به زکام، نزله و برونشیت شده اند بسیار مفید است.
نعناع خشک را علاوه بر اینکه برای درمان امراض متذکره بکار میبرند بصورت پودر اگر بالای غذا انداخته شود غذا را خوشبو و خوشمزه میسازد و هم معده را تقویت میکند.
دم کرده نعناع مقدار یک قاشق فرنی خوری در یک گیلاس آب برای ده دقیقه دم داده روزانه سه پیاله صرف میشود. گیاهان خانواده نعناع در میان گیاهان داروئی ممتاز اند. در سال 1696 طب عصری به خواص این گیاه پی برده و بیشتر نوع (Poivre) آن را برای تهیه مانتول و جوهر نعناع کشت میکنند. یک پیاله دم داده نعناع برای رفع گوارش مناسب بوده عمل هضم را آسان میسازد.
نعناع ضد عفونی بوده و اخیراً ثابت شده که نعناع اثر مکروب کش دارد. در بیماری های گوارش مثل گریب معده، حیضه، بیماری های پوستی از قبیل اکزما، خارش های گوناگون، سوختگی و غیره نیز مفید است.

نويسنده: گلزاری تاريخ: ۱۳۸٩/٦/٢٧ موضوع: لينک به اين مطلب نظرات () برگشت به صفحه نخست

درباره وبلاگ


نويسندگان و گالری عکس"اسلاید شو"


وضعیت آب و هوا

جستجوي مطالب

آخرین عکس های فتوبلاگ لیسه شهید غلام حسن


طراح قالب

© All Rights Reserved to shahidgholamhasanschool.Blogfa.com | Template By: TEMPHA.COM

Make your flash banner free online src="http://iqna.ir/Hadith/Fa/Hadith_flashes/Imam1_11.swf" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent">
---------------------------------- --------------لیسه شهید غلام حسن--------------
Susa Web Tools
---------------------------------------------------------------