لِیسه شَهِید غُلام حَسن

منوي اصلي
تماس با ما
نظرسنجی

آرشيو موضوعي

لينکستان

ساعت

امکانات وبلاگ لیسه شهید غلام حسن

Afghanistan حالا ساعت

AFG Make your flash banner free online free counters

Create your flash banner online in 5 step Generate your flash banner free online <a href="http://slideful.com/v20100826_0341324587088914_fp.htm">View the slide show</a>
----نمایش آمار بازدید کننده گان-----
Online User

انار

انار

نام علمی Pomegranate (En.)

انار را همه می شناسند و انار قندهاری کشور ما شهرت جهانی دارد.
کلید رمز انار در تاریخچه هند:
روایت میکنند که یکی از مرتاض های هندی بنام کرشنا ناندا »Krishna Nanda« رمز معالجه کرم کدودانه را میدانست و نسخه خود بکسی باز نمیگفت. مردم از شهر ها و نواحی دور دست نزد او برای معالجه می آمدند. تکلیف دوری راه و خطر مسافرت بالاخره عده ای را واداشت تا رازش را کشف و نسخه اش را بدست آرند، مخفیانه در تلاش بر آمدند تا روزی مرتاض از خانه بیرون برآمد. و در پای درخت انار که گلهای قرمزی کرده بود نشست و دست بدعا برداشت پس از ختم دعا مقدار از گلهای سرخ قشنگ انار و قسمت از پوست درخت را چیده باخود بخانه برد.


 شخصی از تعقیب کننده گان طور خدمتگار در خانه او باقی ماند تا انجام کار را بفهمد. ملاحظه کرد که پوست گلهای چیده را خشک و طور پودر ساخته نگهداشت تا آنکه انار درخت پخته شده قابل خوردن شد. مرتاض انار چندی چیده پوست و دانه های آن را خشک کرد آن را نیز پودر ساخته پودر اولی را به آن افزود، در بوتلی انداخت و مورد استعمال آن را در عقب بوتل نوشت باینصورت مردم نسخه مخفی او را آشکار ساختند و از آن مستفید شدند.
گل نر انار که بنام گلنار یاد میشود نسبت به گل ماده آن موثر تر ثابت شده ولی باید در وقتیکه نو از پندق باز میشود چیده و خشک کرده شود. انار بیدانه شیرین برای سینه و سرفه نافع است و انار ترش مزهء قندهاری برای کسانیکه جگر شان گرم است خیلی مفید میباشد.
انار سرشار از ویتامینهای (A. B. C. E) و دارای آهن و فلزات دیگر میباشد. آب انار دارای قند، تانن و یک ماده مفید بنام (کرمانانتین) که رنگ رخسار را باز و جگر را تداوی میکند و به نسبت داشتن ویتامین (A) در رشد اطفال مؤثر است.
ویتامین (B6- B1) آن درمان کننده اعصاب و ضد استفراغ خانم های حامله میباشد. خانم های بار دار اگر انار میخورند به رشد اطفال خود کمک نموده اند،
بهترین وقت خوردن انار صبح است.
انار شیرین زیاد کننده ادرار و تقویت کننده قوهء با است.
مضمضه و نگهداشتن انار ترش در دهن برفک (پخته شده گی دهن اطفال) را پاک و بیره ها را محکم میسازد.
انار شیرین تقویت کننده معده، جگر، دافع صفرا و درمان تب های صفراوی، یرقان و امراض جلدی میباشد. انار ترش برای مبتلایان زخم معده، روده و سرد مزاجان خوب نیست.
آب انار غم و غصه را تخفیف میدهد و جوشانده گل انار برای رفع خونریزی های بیره ها مفید است. پوست انار را در چرمگری و رنگ ریزی بکار برده و بهترین رنگ قالین است.

نويسنده: گلزاری تاريخ: ۱۳۸٩/٦/٢٧ موضوع: لينک به اين مطلب نظرات () برگشت به صفحه نخست

درباره وبلاگ


نويسندگان و گالری عکس"اسلاید شو"


وضعیت آب و هوا

جستجوي مطالب

آخرین عکس های فتوبلاگ لیسه شهید غلام حسن


طراح قالب

© All Rights Reserved to shahidgholamhasanschool.Blogfa.com | Template By: TEMPHA.COM

Make your flash banner free online src="http://iqna.ir/Hadith/Fa/Hadith_flashes/Imam1_11.swf" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent">
---------------------------------- --------------لیسه شهید غلام حسن--------------
Susa Web Tools
---------------------------------------------------------------