.::برای کاهش دادن بوی بد دهان چه باید کرد؟::.

دیگر عوامل بوی بد دهان: بیماری‌های هاضمه ای بویژه بیماری‌های معده و همچنین سینوزیت به علت ترشح چرک از پشت حلق، بیماری های لثه به دلیل میکروارگانیسم ها سبب تولید بوی بد در حفره دهان می شود.

برای جلوگیری از بوی بد دهان، بیمار باید برای جلوگیری از بروز این معضل، سلامتی دندان را رعایت کند و به طور مرتب مسواک بزند و اگر دندان پوسیده ای دارد برای درمان آن اقدام کند. این متخصص بیماری‌های دهان و دندان ادامه داد: اگر بوی بد دهان مربوط به لوزه‌ها باشد در صورت تشخیص داکتر معالج با جراحی لوزه ها خارج می شوند و اگر مشکل خیلی جدی نباشد فرد می تواند با قرقره کردن آب نمک ته حلق و با فشار خارج کردن آن از دهان خرده غذاها از لوزه خارج کند.

و نیز در صورتی که پرزهای حس ذائقه زبان بزرگ باشد هنگام مسواک زدن روی زبان را هم مسواک کشید، ولی اگر خیلی بزرگتر از حد نرمال باشد که اصطلاحا به آن زبان مودار گفته می شود توسط داکتر با لیزر جراحی می شود و یا با قیچی برداشته می شود.

و نیز در خصوص بیماران مبتلا به سینوزیت میگوید: برای رفع بوی بد دهان به علت بیماری سینوزیت می توان با بالا کشیدن آب شیرگرم از ناحیه بینی و خارج کردن آن از دهان را به منظور رفع آن انجام داد و یا با عمل جراحی سینوزیت را درمان کرد و یا درمانهای آنتی بیوتیک را زیر نظر داکتر ادامه داد. وی خاطرنشان کرد: مصرف غذاهای بودار، سیگار و مصرف مواد مخدر می توانند سبب بوی بد دهان شوند.

/ 0 نظر / 38 بازدید