.::با مالته و خواص آن بیشتر آشنا شوید::.

ترکیبات کیمیاوی

مالته یکی از غنی‌ترین منابع ویتامین C می‌باشد‌. البته باید دقت کرد که ویتامین C در اثر سرما و گرمای زیاد از بین می‌رود. اسانسی که از گل‌های مالته گرفته می‌شود به‌نام روغن نرولی Neroli Oil معروف است که دارای بوئی بسیار مطبوع بوده و خیلی گران است و در عطر سازی از آن استفاده می‌شود.

خواص طبی

مؤسسه مبارزه با بیماری سرطان آمریکا چندین سال پیش در اثر مطالعات زیاد دریافت که علت اینکه سرطان معده در آمریکا کمتر از نقاط دیگر است این است که مردم آمریکا در تمام مدت سال مالته مصرف می‌کنند‌. البته شاید علت آن وجود ویتامین C در مالته است‌.

۱. دانشمندان سویدنی کشف کرده‌اند که خوردن مالته از سرطان لوزالمعده جلوگیری می‌کند‌.
۲. خوردن مالته کلسترول را پائین می‌آورد‌.
۳. پوست سفید مالته و ورقه‌های نازک بین قسمت‌های داخل مالته بهترین دوا  برای کاهش کلسترول خون است‌.
۴. اسانس مالته ضد عفونت‌های میکروبی است‌.
۵. مالته مقوی معده و ضد گاز معده است‌.
۶. مالته ضد سم‌، ادرار‌آور و نرم‌کننده سینه و ضد استفراغ است‌.
۷. جوشانده برگ‌های مالته برای شستشوی ورم‌ها و کاهش درد ‌مفید است‌.
۸. خوردن مالته ضد اسپاسم و آرام‌بخش است.
۹. اسانس مالته را برای ضد عفونی کردن به‌کار می‌برند.
۱۰. مالته خون را تمیز می‌کند‌.
۱۱. برای برطرف کرده چین و چروک صورت و شادابی آن قسمت خوراکی مالته را روی صورت بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب بشوئید‌.
۱۲. از مالته برای کم کردن وزن می‌توانید استفاده کنید‌. طرز استفاده بدین صورت است که یک عدد مالته و ۳ عدد لیموترش را پوست کرده و به قطعات کوچک تقسیم کنید بعد آن را داخل دیگی ریخته و به آن نیم لیتر آب اضافه کنید و به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید. سپس سه قاشق عسل بان اضافه کرده و مجددا به مدت ۵ دقیقه بجوشانید و آن را صاف کنید. از این شربت ۳ فنجان در روز بنوشید. تا وزن شما به مقدار ایده آل درآید.
۱۳. مالته گرچه تیزابی است ولی خواصی قلیائی به بدن می‌دهد و برای کسانیکه گوشت زیاد مصرف می‌کنند و بدنشان تیزابی شده است مفید است‌.
۱۴. برای استفاده بیشتر از مواد غذای مالته بهتر است که پوست زرد رنگ آن را بگیرید و با پوست سفید و پره‌های داخل آن بخورید زیرا در پوست سفید آن مواد معدنی زیادی وجود دارد که اثر تیزاب موجود در مالته را خنثی می‌کند‌.
۱۵. خواص گفته شده فقط منحصر به مالته طبیعی و رسیده می‌باشد و آب مالته موجود در فروشگاه‌ها و سوپر مارکت‌ها این خواص را ندارند.

/ 0 نظر / 113 بازدید