توجه:مصرف غذا در ظروف آلمونیمی و تفلون سبب عوارض در بدن میشود

برای جلوگیری از وارد شدن آلمونیم به غذا، از نگهداری مواد غذایی در ظروف آلمونیمی پوشش داده نشده باید پرهیز کرد.


 

 مصرف غذا در ظروف تفلون باعث کوتاهی قد و کم‌خونی می‌شود


 در ساخت ظروف تفلون از کادمویم استفاده می‌شود که مصرف غذا در این ظروف احتمال سرطان، کوتاهی قد، ضایعات پوستی و کم‌خونی را افزایش می‌دهد.

ظروف تفلون از ماده‌ای به نام پلی‌تترافلوئوراتیلن(PTFE) ساخته شده است که این ماده در واقع نوعی پوشش نچسب و عایق الکتریسیته است.
 ظروف تفلون هم مقاومت حرارتی بالایی دارد و هم مقاومت کیمیاوی و شیمیایی خوبی در مقابل اسیدها و بازها دارد. تفلون‌ در مقایسه با پوشش‌های نچسب دیگر، از بالاترین ضریب نچسبی برخوردار است.
 در تهیه ظروف تفلون از کادمیوم استفاده می‌شود که از فلزات سنگین است و در ظروفی که استاندارد نباشند، میزان این فلز بیشتر است.
 مصرف غذا در ظروف تفلون مخصوصاً ظروفی که مجدداً تفلون کاری شده باشد، باعث می‌شود که کادمیوم به مرور وارد غذا ‌شود و احتمال سرطان، کوتاهی قد و ضایعات پوستی را افزایش می‌دهد.
 همچنین کادمیوم در ساخت هموگلوبین دخالت می‌کند و باعث کم‌خونی می‌شود. از آنجا که احتمال ورود کادمیوم به بدن از طریق ظروف تفلونی که هنگام پخت و پز آسیب دیده‌اند (کشیدن قاشق یا شستن غلط)، بیشتر است، بنابراین تأکید می‌شود از ظروفی که تفلون آنها کاملا سالم است، استفاده شود

/ 0 نظر / 8 بازدید