لیمو

ابن سینا آب لیمو را برای تشنجات ناشی از تب بهترین دارو میدانست و همچنین بیماری یرقان را با لیمو معالجه میکرد.
لیمو سرشار از ویتامین های (A. B. C) خصوصاً (C) میباشد، آهن،فسفر، پتاسیوم، و اسید های زیادی که معروفترین آنها (اسید اسکوربیک) است موجود میباشد.

جوهر لیمو که اکثر در عطاریها بفروش میرسد عبارت از اسیدسیتریک شیمیاوی است که برای منظور دیگری ساخته شده خوردن آن خوب نیست چه املاح معدنی را در بدن تخریب میکند، اما اسید هائیکه در لیمو و میوه جات بصورت طبیعی موجود است مخرب املاح معدنی نمیباشد. 
 اسید لیمو در بدن به تحلیل میرود و فضولات را حل کرده و تورم مخاط را بر طرف میسازد. آب لیمو باسیل های و با، محرقه و اسهال خونی را کشته و نابود میکند.
اگر در اشتباه هستید که آب آشامیدنی شما مکروب دارد دو گرام آب لیمو را در یک لیتر آب بریزید و یا چند قطره در گیلاس بچکانید. به ضد عفونی نمودن آب کمک میکند

همچنین اگر آب لیمو را روی گوشت تازه و یا ماهی بریزید از حوادثی که ممکن است در اثر دیر ماندن فساد پیدا کرده باشد تا اندازه زیادی از آن جلوگیری میکند و از ضررش میکاهد.
برای معالجه سو هضم آب لیمو را بطریقه ذیل بکار برده میتوانید.
در گیلاس آب یکدانه لیمو و یک قاشق چای خوری پودر شیرین بویه افزوده بنوشید.
تهیه ماست توسط آب لیمو:
بالای یک کاسه شیر قطره قطره آب لیمو چکانده شود تا بسته گردد و بشکل ماست تبدیل شود، این نوع ماست از ماست عادی که ویتامین (C) آن توسط حرارت فرار میکند بهتر و مفید تر بوده برای عفونی کردن دستگاه هاضمه بکار میرود.

پوست لیمو را بروی قندیکه برای شربت تهیه دیده شده خوب بمالید قند معطر شده و شربت را نیز معطر میسازد.
تهیه شربت کلسیوم در لیمو:
یکعدد پوست تخم را همراه آب یکدانه لیموی تازه بداخل یک بوتل که در آن دو صد سی سی آب باشد محفوظ کرده سر بوتل را ببندید و تقریباً دو ساعت در جای سرد بگذارید پس از شور دادن از صافه بگذرانید سپس محلول را با پنجصد سی سی آب و مقداری بوره محفوظ کرده روزانه از آن چندین پیاله بنوشید فقدان کلسیوم وجود تان رفع میشود.

برای از بین بردن کرم یکدانه لیموی تازه را پارچه نموده همراه پوست و دانه آن در نیم گیلاس آب سرد با یک قاشق شوربا خوری عسل مخلوط نموده دو ساعت بگذارید بعد توسط فشار دست از صافه گذشتانده محلول مذکور قبل از خواب نوشیده شود.
خوردن آب لیمو از پیری جلوگیری میکند، باعث پایدار ماندن جوانی میشود، برای رفع احتیاجات ویتامین (C) در بدن خوردن دو عدد لیمو روزانه کفایت میکند.
معالجه آنژین توسط لیمو:
20 گرام سیر سائیده را بداخل (30) گرام آب لیمو مخلوط و هم (30) گرام گند عربی همراه (150) گرام آب صاف یکجا و سپس هر دو مخلوط را باهم بیامیزید و در هر دو ساعت یک یک قاشق به مریض بدهید، همچنین آب لیمو را قسم پتی ساعت به ساعت در مجاری حلق بگذارید.
معالجه خونریزی بیره ها با لیمو:
توسط نصف لیمو و نیم گیلاس آب خالص ذریعه پنبه صبح و شام بیره ها شسته شود.
درمان واریس با لیمو:
آب لیمو را در محل درد بمالید، مقدار زیاد آب لیمو بنوشید مفید ثابت میشود.
معالجه جرب و اکزما با لیمو:
آب لیمو در محل عارض شده مالش داده شده و هم روزانه مقدار آب لیمو نوشیده شود آب لیمو درد سر را تسکین، نور چشم را زیاد، شکم را کوچک و تنفس را آسان میسازد. و هم ضد مکروب و برای شستن زخم بکار میرود.
 علاج چاقی توسط لیمو:
کسانیکه میخواهند لاغر شوند آب سه عدد لیمو را در نیم پیاله آب با یک قاشق بوره مخلوط نموده صبح ناشتا صرف نمایند، این عمل را هر روز مسلسل تا چهار هفته دوام بدهند نتیجه خوبی بدست خواهند آورد.
برای جلوگیری از خون بینی پنبه را به آب لیمو تر کرده بداخل سوراخ بینی بگذارید.

کسانیکه ناخن های سست و شکننده دارند برای هشت روز صبح و شام به ناخنهای خود آب لیمو بمالند.
مالیدن آب لیمو برای جلد چربی پوست را رفع میکند.
برای بیماری گلو و آنژین غرغره های مخلوط آب لیمو با آب گرم تجویز میشود.

برای پاک کردن لکه های قرمزی جلد و روی از آب لیموی تازه و نمک استفاده نمائید. برای اینکه دست های نرم داشته باشید مخلوط آب لیمو، گلیسرین و ادوکلون را بکار برید.
برای جلوگیری از سرمازدگی دست از مالش آب لیمو استفاده نمائید.

برای اینکه دندان های سفید داشته باشید در هفته یکمرتبه دندان های خود را با آب لیمو شسته و برس کنید.
برای آنکه دندانهای طفل تان زوتر نمو کند با انگشت پاک آب لیمو را که مناصفه آن آب جوش داده باشد در دندان های اطفال بمالید.
پوست لیموی تازه ضد نفخ و گاز امعا بوده و ماده تلخ پوست لیمو معده را تقویت و ضد عفونی میکند و خون را صاف میسازد.
درمان بیماری اسکوربوت با لیمو:
این بیماری که از اثر فقدان ویتامین (C) در بدن عارض میشود با استعمال مرتب شربت لیمو در عرصه چند هفته برطرف میشود در این صورت روزانه آب ۵ تا ۷ عدد لیمو بنوشید.
اگر لیمو را پنج دقیقه قبل از صرف در آب گرم بیندازید آب آن بسیار میشود.

آب لیمو لکه های سبزی، میوه و سیاهی را از روی لباس از بین میبرد.
برای پاک کردن خاک و لکه های روی پارچه از آب لیمو استفاده کنید. طوریکه بعد از مالش آب لیمو از بالای آن اُتوی گرم بگذرانید.
اگر میز و یا سامان سنگ مرمر دارید در صورتیکه کثیف شده باشد برای پاک کردن آن از آب لیمو استفاده کنید. 
 نصف لیمو را با نمک آمیخته ظروف را با آن پاک کنید.
درمان یرقان (زردی) با لیمو:
دو عدد لیمو را همراه پوست آن چند پارچه نموده در یک لیتر آب جوش و داغ دو ساعت تر کرده بعداً صاف نمائید و با قند قدری شیرین سازید تقریباً روزانه یک لیتر آن را صرف کنید و آب زردک و خوردن سلاد کرم نیز برای زردی مفید است.
درمان بخار زغال با لیمو:
بخار زغالها که از اثر کاربن دای اکساید می باشد کشنده است، کسانیکه به این عارضه گرفتار شده باشند قبل از پیشرفت آن یک گیلاس شربت لیمو آنرا دفع می نماید.

/ 0 نظر / 16 بازدید