انار

 شخصی از تعقیب کننده گان طور خدمتگار در خانه او باقی ماند تا انجام کار را بفهمد. ملاحظه کرد که پوست گلهای چیده را خشک و طور پودر ساخته نگهداشت تا آنکه انار درخت پخته شده قابل خوردن شد. مرتاض انار چندی چیده پوست و دانه های آن را خشک کرد آن را نیز پودر ساخته پودر اولی را به آن افزود، در بوتلی انداخت و مورد استعمال آن را در عقب بوتل نوشت باینصورت مردم نسخه مخفی او را آشکار ساختند و از آن مستفید شدند.
گل نر انار که بنام گلنار یاد میشود نسبت به گل ماده آن موثر تر ثابت شده ولی باید در وقتیکه نو از پندق باز میشود چیده و خشک کرده شود. انار بیدانه شیرین برای سینه و سرفه نافع است و انار ترش مزهء قندهاری برای کسانیکه جگر شان گرم است خیلی مفید میباشد.
انار سرشار از ویتامینهای (A. B. C. E) و دارای آهن و فلزات دیگر میباشد. آب انار دارای قند، تانن و یک ماده مفید بنام (کرمانانتین) که رنگ رخسار را باز و جگر را تداوی میکند و به نسبت داشتن ویتامین (A) در رشد اطفال مؤثر است.
ویتامین (B6- B1) آن درمان کننده اعصاب و ضد استفراغ خانم های حامله میباشد. خانم های بار دار اگر انار میخورند به رشد اطفال خود کمک نموده اند،
بهترین وقت خوردن انار صبح است.
انار شیرین زیاد کننده ادرار و تقویت کننده قوهء با است.
مضمضه و نگهداشتن انار ترش در دهن برفک (پخته شده گی دهن اطفال) را پاک و بیره ها را محکم میسازد.
انار شیرین تقویت کننده معده، جگر، دافع صفرا و درمان تب های صفراوی، یرقان و امراض جلدی میباشد. انار ترش برای مبتلایان زخم معده، روده و سرد مزاجان خوب نیست.
آب انار غم و غصه را تخفیف میدهد و جوشانده گل انار برای رفع خونریزی های بیره ها مفید است. پوست انار را در چرمگری و رنگ ریزی بکار برده و بهترین رنگ قالین است.

/ 0 نظر / 47 بازدید