اطلاعات طبی و پزشکی

چندان هم آسوده نیستند نیکوتین حتی در شیر مادران سیگاری هم وجود دارد. در دوران بارداری نیکوتین از جفت به جنین منتقل می‌شود و حتی جنین را هم متاثر می‌کند. نیکوتین چقدر در بدن باقی می‌ماند؟ فاکتورهای مختلفی بر زمان ماندن نیکوتین در بدن موثر است، ولی به طور کلی نیکوتین و فرآورده‌هایش در بدن فرد سیگاری پس از ترک حداقل 3 تا 4 روز باقی می‌ماند. این ماده در بدن احساس خوشایندی به وجود می‌آورد و باعث می‌شود فرد به کشیدن سیگارهای بیشتری تمایل پیدا کند. همچنین با مداخله در جریان تبادل اطلاعات سلولی باعث افسردگی می‌شود. وقتی سیستم عصبی به نیکوتین عادت می‌کند، فرد سیگاری به سمت کشیدن سیگار بیشتر گرایش پیدا می‌کند تا میزان نیکوتین خون بالا رود. پس از مدتی ظرفیت مصرف نیکوتین بالا می‌رود و باز هم باعث می‌شود مقدار مصرف سیگار به مرور زمان افزایش یابد.
ترک نیکوتین: وقتی سیگاری‌ها سیگارشان را کم یا ترک می‌کنند، نبود نیکوتین به عوارض ترک نیکوتین می‌انجامد. این عوارض جسمی و روحی هستند. جسم به نبود نیکوتین پاسخ می‌دهد، از لحاظ روانی هم فرد با ترک عادت سیگار کشیدن مواجه می‌شود و همین ترک عادت است که تغییرات رفتاری شدیدی در او به وجود می‌آورد. اگر کسی به مدت چند هفته تا چند ماه مرتبا سیگار کشیده باشد، عوارض جسمی نیکوتین ظرف چند روز از بین می‌رود، ولی برای کسی که سال‌ها سیگار کشیده ممکن است عوارض ترک تا چند هفته ادامه پیدا کند. با آن که ترک سیگار عوارض جسمی هم دارد، ولی عوارض روحی ترک اهمیت بیشتری دارند؛ مشکلاتی همچون عدم تمرکز و گیجی، افسردگی، بی‌صبری و کلافگی، آسیب‌پذیری و خشم، بی‌خوابی، سردرد، خستگی و افزایش اشتها. این عوارض باعث می‌شود فرد دوباره سیگار کشیدن را از سر گیرد. با کشیدن سیگار میزان نیکوتین خون افزایش می‌یابد و عوارض کمبود نیکوتین از بین می‌رود.
سرطان‌های متفاوت‌ تقریبا همه می‌دانند که سیگار کشیدن ممکن است به سرطان ریه بینجامد، ولی کمتر کسی می‌داند سیگار ریسک ابتلا به سرطا‌ن‌های دیگری همچون دهان، تارهای صوتی، حنجره، مثانه، کلیه، لوزالمعده، رحم، معده و انواع سرطان‌های خون را بشدت افزایش می‌دهد. همچنین سیگار کشیدن می‌تواند باعث بیماری‌های ریوی مثل عفونت ریه، آمفی‌زم (تجمع مایع در شش‌ها)‌ و ذات‌الریه مزمن شود. سیگاری‌ها دو برابر دیگران در اثر سکته می‌میرند. سیگار یکی از عوامل مهم در گرفتگی مویرگ‌های دست و پاست. همچنین بر دیواره‌های رگ‌های خونی که به مغز می‌روند تاثیراتی می‌گذارد که به سکته مغزی منجر می‌شود. سیگار احتمال سکته قلبی را هم افزایش می‌دهد، اما احتمال آن در مردان سیگاری بیشتر از زنان است.
چرا ترک کنیم؟ مهم نیست چند سال دارید یا چند سال سیگار کشیده‌اید. با ترک سیگار در هر مرحله‌ای، به سال‌های عمرتان می‌افزایید. کسانی که قبل از 50 سالگی سیگار را ترک می‌کنند، احتمال مرگشان ظرف 15 سال آینده به 50 درصد کاهش می‌یابد. همچنین کلیه سیگاری‌ها پس از ترک زندگی بهتری پیدا می‌کنند، کمتر مریض می‌شوند و می‌توانند از زندگی سالم لذت ببرند. مهم این است که تصمیم بگیرید.

مایلید بیشتر زندگی کنید؟ اگر سیگاری هستید، قطعا می‌توانید چندین سال به طول عمرتان اضافه کنید، آنهم فقط با انجام یک کار ، پاکت سیگارتان را به درون سطل اشغال(زباله) بیاندازید و دیگر هیچوقت سیگار نخرید. به احتمال زیاد ، خودتان نیز این را می‌دانید. همه اطلاات ها ، همه پاکت‌های سیگار ، حاوی آن هشدارهای رک و صریح هستند که چگونه تنباکو از راه‌های گوناگون و بسیار ناخوشایند باعث مرگ انسان می‌شود. ترک سیگار زندگی طولانی‌تر و بهتری را برایتان به ارمغان خواهد آورد. ولی گفتن این کار از انجام دادنش آسانتر است.
قاتلی به نام سیگار 
به گفته ریچارد اچ. کارمونا که همزمان با انتشار گزارش این سازمان در سال 2004 درباره خطرات سیگار ایراد شد، سمهای موجود در دود سیگار به تمام نقاط بدن که خون در آن جریان دارد منتقل می‌شوند. او اظهار داشت، امیدوارم این اطلاعات جدید باعث ایجاد انگیزه بیشتری در افراد سیگاری جهت ترک سیگار شود و جوانان را نیز متقاعد سازد از همان ابتدا کشیدن سیگار را شروع نکنند.
کشیدن سیگار سالانه موجب مرگ 440000 آمریکایی می‌شود، و طول عمر مردان را به میزان 13.2 سال کاهش می‌دهد (14.5 سال برای زنان). همچنین ، 82 درصد از افرادی که به خاطر ابتلا به سرطان ریه فوت می‌کنند، اشخاص سیگاری هستند. با این‌حال ، بیش از یک نفر از هر پنج نفر آمریکایی کماکان به کشیدن سیگار ادامه می‌دهد، و تقریبا یک سوم افراد سیگاری ، افراد بین 18 تا 24 سال هستند. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، در دیگر نقاط دنیا ، کشیدن سیگار باعث فوت یک نفر از هر ده نفر فرد بالغ می‌شود. بدتر از آن اینکه یک تحقیق جدید نشان داده، کشیدن حتی چند سیگار در روز می‌تواند در نهایت همان‌قدر خطرناک باشد که کشیدن چندین پاکت در روز. اکثر مواد شیمیایی‌ای که در دود سیگار وجود دارد، در سموم حیوانی ، حلالهای لاک الکل و دیگر موادی که غیرممکن است حاضر باشید حتی نزدیک دهانتان بکنید نیز یافت می‌شوند. از هر چهار نفر سیگاری یک نفر می‌گوید مایل است سیگار را ترک کند، و بیش از 80 درصد افراد سیگاری سعی کرده‌اند این کار را بکنند. ولی ترک کردن سیگار کار سختی است. اول ، مسئله نیکوتین است، که یک ماده بسیار معتاد کننده می‌باشد. بعد ، مسئله عادت است، یعنی عادت روشن کردن سیگار ، که می‌تواند همانقدر معتادکننده باشد. در زیر روش‌های مختلفی جهت پایان دادن به نیاز روشن کردن و کشیدن سیگار ، برای همیشه آمده است.
آماده شوید
یک روز مشخص را برای ترک سیگار انتخاب کنید و آن را تغییر ندهید. راجع به تمام دلایلی که بخاطرشان می‌خواهید سیگار را ترک کنید، فکر کنید. یادداشت کردن این دلائل به برخی افراد کمک می‌کند، و نگهداری و رجوع به آنها برای زمانی‌که تصمیمتان با شک مواجه می‌شود بسیار مفید است. سعی کنید مرتبا این دلائل را بخوانید. هر چیزی را که حتی ارتباط کمی با کشیدن سیگار دارد، بیرون اندازید، نه فقط سیگارها ، بلکه فندکتان ، زیرسیگاریها و هر چیز دیگر را. به بقیه بگویید که می‌خواهید سیگار را ترک کنید، آنها می‌توانند به شما در این راه کمک کنند.
حواستان را متوجه چیزهای دیگر کنید
کمبود نیکوتین باعث ایجاد میل شدید بخصوص در ابتدا در بدن می‌شود که کم کم از بین می‌رود. دیدن اشخاص معین ، مکان‌های خاص یا وضعیت‌های مختلف می‌تواند این میل را تحریک کند. شاید از آن افرادی هستید که بعد از شام سیگار روشن می‌کنند، یا یک سیگار در ساعت 10 صبح به‌ همراه چای یا قهوه‌شان می‌کشند. وقتی‌که احساس می‌کنید مایل به کشیدن حتی یک سیگار هستید، از قبل کارهایی برای پرت کردن حواستان در نظر بگیرید، جویدن آدامس یا بازی با یک تکه خلال دندان به برخی افراد کمک می‌کند، برخی دیگر با شستن دستهایشان ، کشیدن 10 نفس عمیق و فکر کردن درباره یک خاطره خوب و شاد ، یا حتی روشن کردن یک عود یا شمع این کار را می‌کنند. برخی افراد از آبنات به عنوان جایگزینی برای سیگار استفاده می‌کنند، البته مراقب اضافه وزن باشید.
خوش‌بینی خود را حفظ کنید
از همه مهمتر ، سعی کنید خوش بینی خود را حفظ کنید. طی چند روز و چند هفته اولی که سیگار کشیدن را ترک می‌کنید، سعی کنید دیدگاه‌تان مثبت باشد. اگر احیانا یک سیگار کشیدید خودتان را سرزنش یا توبیخ نکنید. به مسئله ترک سیگار به عنوان مسئله یا همه چیز یا هیچ چیز نگاه نکنید. در عوض ، خود را روز به روز بسنجید. ترک سیگار مسئله‌ای است که باید کم‌کم آن را یاد گرفت.
جایگزین‌ها
نشانه‌های ترک نیکوتین بروز بدخلقی ، اضطراب ، گرسنگی ، افسردگی ، بی‌خوابی و بی‌قراری است. از پس تمام این‌ها برآمدن کار سختی است، و برای همین تعداد زیادی مواد جایگزین نیکوتین در بازار وجود دارد. این جایگزین‌ها به افراد سیگاری کمک می‌کنند میل شدیدشان را کنترل کرده و سیگار نکشند.
چسبهای حاوی نیکوتین ، آدامسها را می‌توان بدون نسخه از هر داروخانه‌ای خریداری کرد، و هر کدام برنامه خاص خودشان را دارد. یک برنامه ترک سیگار 6 تا 8 هفته‌ای برای افرادی که بیش از نصف پاکت در روز سیگار می‌کشند، و مواد استنشاقی حاوی نیکوتین نیز وجود دارند، ولی هر دوی اینها با نسخه فروخته می‌شوند. چیزی که از همه مهتر است، باید از یک پزشک سئوال کنید آیا این داروها برای استفاده شما مناسب هستند یا خیر. برخی از افراد نباید این داروها را مصرف کنند. همچنین دنبال کردن دستورات ذکر شده برای مصرف داروهای جایگزین نیکوتین باید عینا اجرا شوند، و نباید همزمان با مصرف این داروها سیگار کشید. چیزهایی که باید مراقبشان باشید
اگر اراده‌تان متزلزل شد و یک سیگار روشن کردید، خیلی خودتان را سرزنش نکنید. هر چه باشد، سروکارتان با یکی از قویترین مواد اعتیادآور شناخته شده برای بشر است. فقط مواظب باشید کشیدن یک یا دو سیگار منجر به کشیدن یک پاکت نشود. حتما علت دوباره شروع کردن‌تان را تجزیه و تحلیل کنید، و تصمیم بگیرید دفعه دیگر چگونه با این مشکل روبرو خواهید شد. بسیاری از افرادی که سیگار را ترک می‌کنند، متوجه می‌شوند اضافه وزن پیدا کرده اند. معمولا حدود 2.25 کیلوگرم و معمولا نیز میزان غذا خوردن‌ شان به عنوان جایگزینی برای سیگار نیز افزایش می‌یابد.
خیالتان راحت باشد، این کاملا یک امر طبیعی است. می‌توانید از ظرفیت بیشتری که به خاطر نکشیدن سیگار ، در ریه‌ها بوجود می‌آید برای ورزش کردن و کم کردن این وزن اضافه استفاده کنید. حتی اگر مدتی را صرف ورزش و برگرداندن وزن‌تان به وزن اولیه کنید، باز هم اشکالی ندارد. برای دانستن اینکه ضرر چند کیلو اضافه وزن بسیار کمتر از کشیدن یک پاکت سیگار در روز است لازم نیست به تحقیقات علمی رجوع کنید. راجع به فواید ترک سیگار فکر کنید
اگر وسوسه شدید کشیدن سیگار را دوباره شروع کنید، این چند موضوع را بخاطر داشته باشید. طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها ، یک سال پس از ترک سیگار خطر ابتلا به بیماری عروق قلبی تا نصف کاهش می‌یابد، و پس از 15 سال خطر ابتلای شما به این بیماری درست مانند فردی می‌شود که هیچوقت سیگار نکشیده است. اگر قبل از حاملگی سیگار را ترک کنید، خطر داشتن نوزادی با وزن کمتر از حد معمول ، به اندازه افراد غیرسیگاری می‌شود. دو تا سه ماه پس از ترک سیگار ، خطر سکته قلبی کاهش می‌یابد و عملکرد ریه‌هایتان بهتر می‌شود.
از همه مهمتر اینکه...
ناامید نشوید. اکثر افراد سیگاری ، پیش از موفق شدن به ترک سیگار ، چندین بار تلاش کرده‌اند و موفق نشده‌اند. ولی در نهایت ، ترک این عادت دلیل بسیار خوبی برای احساس شادمانی همیشگی در زندگی‌تان خواهد بود. شما زندگی‌تان را نجات داده‌اید.

* * *

shahidgholamhasanschool.com

 مصرف نوشابه در کودکان باید محدود شود
پژوهشگران بار دیگر درباره افزایش مصرف نوشابه‌های شیرین و آبمیوه‌های مصنوعی در کودکان هشدار دادند. به گفته محققان: مصرف آبمیوه‌های طبیعی ضرری برای کودکان ندارد و باعث چاقی آنان نمی‌شود، اما مصرف آبمیوه‌های مصنوعی و نوشیدنی‌های شیرین یکی از مهم‌ترین علل بروز همه‌گیری چاقی در کودکان و نوجوانان است.
چاقی یکی از مهم‌ترین علل زمینه‌ساز بروز بیماری‌های مزمن نظیر بیماری‌های قلبی، دیابت و پرفشاری خون است.


تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد طی دو دهه گذشته میزان مصرف نوشابه‌های شیرین و آبمیوه‌های مصنوعی در کودکان بویژه در جوامع صنعتی بشدت افزایش یافته است.
برپایه یافته‌های این پژوهش هم‌اکنون بخش عمده‌ای از کالری روزانه کودکان از طریق مصرف نوشیدنی‌های شیرین تامین می‌شود.
 

shahidgholamhasanschool.com

از خوردن خودسرانه مسکنها(آرام کنده درد)جلو گری نمایید.تحقیقات نشان می‌دهد استفاده زیاد و خودسرانه از مسکن‌هایی که چندان قوی هم نیستند ممکن است احتمال بروز بیماری‌های قلبی را تا 40 درصد افزایش دهد.
بر اساس این تحقیقات این گونه داروها که بسیاری از آنها بدون نسخه هم قابل خرید هستند، می‌توانند عوارض بسیاری برای فرد داشته باشند.
در تحقیقاتی که روی 14000 نفر از کشورهای گوناگون مخصوصا افغانستان عزیز ما از مصرف کنندگان این داروها انجام گرفته مشخص شده افرادی که بیشتر از داروهای ضدالتهاب و مسکن استفاده می‌کرده‌اند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار می‌گیرند.
براساس این گزارش، آمارها نیز حاکی از آن است که این خطر می‌تواند تا 42 درصد افزایش یابد.

 
در بیمارانی که 3 بار در هفته بیشتر از 800 میلی‌گرم ایبوپروفن استفاده می‌کنند احتمال خطر به 51 درصد می‌رسد و در مورد افرادی که روزی 2 بار از داروی دیکلوفناک به مقدار 75 میلی‌گرم استفاده کرده‌اند این خطر به 63 درصد نیز می‌رسد.
در مورد مسکن‌های دیگر احتمال خطر کمتر است و چنانچه مورد استفاده قرار گیرند از هر 1000 نفر در 3 نفر عوارض قلبی مشاهده می‌شود.
با توجه به این‌که برخی افراد با احساس کوچکترین درد در بدن از مسکن استفاده می‌کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که به هیچ وجه اقدام به مصرف خودسرانه یا بیش از مقدار تجویز شده دارو نکنند؟
براساس آمارهای اعلا‌م شده سرانه مصرف مسکن‌هایی چون استامینوفن و ایبوپروفن در کشور ما بیش از استاندارد جهانی است که بیشتر آنها خودسرانه و بدون تجویز پزشک مصرف می‌شود.

 

نان جوش شرینی ‌دار( قاتل معده،ریه و کلیه)‌
متخصصان معتقدند استفاده از جوش شیرین در مراحل فرآوری نان‌ها می‌تواند اثرات سوء برروی سلامت افراد داشته باشد.
به گزارش ایسنا، ایجاد سوء‌هاضمه، زخم معده، اختلال در جذب مواد آلی از جمله کلسیم، فسفر و آهن، کاهش فشار خون و هوشیاری، کم خونی، تنگی نفس، بیماری‌های کلیوی، یبوست، حالت تهوع و لرزش اعضای بدن از جمله اثرات سوء تغذیه‌ای نان‌های حاوی جوش شیرین می‌باشد.

علاوه بر این، تاثیر سوء بی‌کربنات سدیم (جوش شیرین) باعث تغییر رنگ مغز نان، تیرگی و ایجاد بوی نامطبوع آن می‌شود.

shahidgholamhasanschool.com
زیاد ماهی نخورید( ماهی بخورید ، اما به اندازه)‌
تحقیقاتنشان می‌دهد مصرف بی‌رویه ماهی باعث ایجاد اختلال در آنزیم‌های جگر، روده و پانکراس شده و باعث بروز اختلالات مغزی در کودکان می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، محققان فرانسوی با آزمایشاتی که انجام داده‌اند، به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف زیاد گوشت ماهی نه تنها برای بدن مفید نیست بلکه مضر هم است.
همچنین بنابه گفته محققان، مصرف بی‌رویه ماهی باعث افزایش آنزیم‌های جگر می‌شود و به طور حتم ماهی‌ها نقش مهمی در نابودی کبد انسان دارند و علاوه بر برهم زدن آنزیم‌های جگرباعث شده که روده و پانکراس دچار اختلالاتی شود و در کودکان باعث اختلالات مغزی می‌شود. 

shahidgholamhasanschool.com

نوشیدن  آب قبل از غذا به رژیم غذایی 'کمک می کند'
آب خوردن

آب ماده ای بدون کالری است و باعث احساس سیری می شود

محققان در آمریکا می گویند که نوشیدن آب پیش از غذا می تواند به کاهش وزن بدن کمک کند.

دانشمندان در ویرجینیا دریافتند که افرادی که رژیم دارند در صورت نوشیدن دو لیوان آب پیش از هر وعده غذایی پنج پوند (دو کیلو و 270 گرم) وزن کم کنند.

آنها این موضوع را بر 48 بزرگسال که طی 12 هفته به دو گروه تقسیم شدند آزمایش کردند.

محققان می گویند درحالی که نوشیدن آب - با کالری صفر - می تواند باعث احساس سیری شود، آب زیاد هم می تواند خطرات جدی داشته باشد.

محققان یافته های خود را در نشست ملی انجمن شیمی آمریکا در بوستون ارائه کردند.

همه بزرگسالانی که در این مطالعه شرکت کردند 55 تا 75 سال داشتند.

اعضای گروه اول یک رژیم کم کالری مصرف کردند اما پیش از غذا هیچ آب اضافه ای ننوشیدند.

اعضای گروه دوم یک رژیم کم کالری گرفتند اما پیش از هر وعده غذایی دو لیوان آب نوشیدند.

طی یک دوره 12 هفته ای، آنهایی که آب نوشیدند بیش از هفت کیلوگرم وزن کم کردند درحالی که سایرین کمتر از پنج کیلوگرم وزن کم کردند.

مطالعه ای در گذشته نشان داده بود که افراد میان سال و سالخورده که پیش از وعده غذایی دو لیوان آب می نوشیدند، در جریان مصرف آن وعده 75 تا 90 کالری کمتر می خوردند.

پروفسور برندا داوی از اعضای ارشد گروه پژوهشگران از دانشگاه "ویرجینیا تِک" گفت که علت ممکن است این باشد که آب شکم را پر می کند.

او گفت: "مردم باید آب بیشتر و نوشیدنی های شیرین و پرکالری کمتری بنوشند. این یک راه ساده برای کمک به کنترل وزن است."

محققان می گویند که نوشیدنی های رژیمی و سایر نوشیدنی هایی که در آنها از شیرین کننده های مصنوعی (بدون کالری) استفاده می شود نیز ممکن است به کاهش مصرف کالری و وزن کمک کند.

دکتر داوی گفت که یک نوشیدنی گازدار معمولی حاوی حدود ده قاشق چایخوری شکر است.

این مطالعه با کمک مالی موسسه خیریه "بنیاد تحقیقات بهداشت عمومی و آب" انجام شد.

shahidgholamhasanschool.com

نوشیدن آب گرم پس از غذا :

آیا نوشیدن آب گرم (بعد از غذا) از سکته قلبی پیشگیری می‌کند؟

چینی ها وجاپانی ها با غذایشان چای گرم می نوشند نه نوشیدنی سرد شاید وقت آن باشد که ما هم خود را با این عادت خوب آنها وفق دهیم. خوردن یک لیوان نوشیدنی خنک بنظر خیلی مطبوع میرسد . حال آنکه زمانی که شما آب سرد بعد از غذا میل میکنید آب سرد می تواند توده های چربی را که شما با غذا خورده اید سفت و منجمد کند . این عمل فرآیند هضم غذا را کند کرده و نیز زمانی که با اسید معده ترکیب می شود تجزیه شده و بسرعت توسط روده جذب می شود .حتی سریعتر از غذای جامد. این ماده سطح روده را می پوشاند و تبدیل به چربی شده و محمل مناسبی برای سرطان می شود . پس بهترین کار اینست که پس از خوردن غذا سوپ یا نوشیدنی گرم بخوریم .

علائم مشترک حمله قلبی

یک تذکر درباره حمله قلبی اینست که باید بدانیم که هر حمله قلبی لزوما با درد در ناحیه بازوی چپ آغاز نمی شود . بهتر است که به درد شدید در ناحیه آرواره هم حساس باشیم.  بیمار ممکن است که در طول یک حمله قلبی هیچ احساس دردی در ناحیه قفسه سینه نداشته باشد اما تهوع و عرق کردن شدید هم از علائم رایج این بیماری است. ۶٠% افرادی که در خواب دچار حمله قلبی می شوند هرگز از خواب بیدار نمی شوند . اما درد در ناحیه آرواره میتواند هشدار دهنده باشد و بیمار را از خواب عمیق بیدار کند.

* * *

shahidgholamhasanschool.com

ساخت طبیعی ترین دست مصنوعی جهان

هر یک از انگشتهای این دست مصنوعی از موتوری مجزا و میکروپردازشگرهایی برخوردار است که می توانند توالی حرکت

ساخت طبیعی ترین دست مصنوعی جهان

انگشتان برای انجام حرکات مختلف از جمله گرفتن اجسام را کنترل کنند.

شرکتی انگلیسی دست مصنوعی بیونیکی را مجهز به پردازشگرها و موتورهای متعدد ارائه کرده است که می تواند حرکات و نیروی خود را متناسب با نوع جسمی که در دست گرفته تنظیم کرده و از افتادن اجسام جلوگیری کند.
در حال حاضر شرکتهای متعددی در جهان وجود دارند که دستهای مصنوعی با توانایی انجام فعالیتهای پیچیده را به فروش می رسانند، دستهایی که هر انگشت در آن حرکت مجزایی داشته و حتی حس لامسه را در افراد به وجود می آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به تازگی شرکت انگلیسی RSLSteeper با ارائه دست بیونیکی الکترونیکی که شباهت زیادی به دست طبیعی انسان دارد، خود را وارد میدان این رقابتها کرده است.

هر یک از انگشتهای این دست مصنوعی از موتوری مجزا و میکروپردازشگرهایی برخوردار است که می توانند توالی حرکت انگشتان برای انجام حرکات مختلف از جمله گرفتن اجسام را کنترل کنند. در صورتی که جسم از دست بیونیکی بلغزد، پردازشگرها این لغزش را ردیابی کرده و برنامه "گرفتن اتوماتیک" متناسب با میزان لغزش قدرت انگشتها را برای نگه داشتن جسم افزایش می دهند.

حسگرها همچنین موقعیت شست دست را ردیابی کرده و به کاربر امکان می دهد آن را برای کنترل بهتر جسمی که در دست گرفته است، متناسب با شکل جسم حرکت دهد. برای مثال موقعیت شست دست و نیرویی که وارد می آورد در هنگام گرفتن یک کارت و یا در هنگام تایپ کردن با یکدیگر متفاوت است

مچ این دست که در مرحله آزمایش به سر می برد، امکان چرخشی 135 درجه ای را به وجود آورده و میزان انعطاف پذیری و کشش آن نیز 35 درجه خواهد بود. به گفته شرکت تولید کننده، این میزان از انعطاف پذیری و کشش می تواند غیر طبیعی به نظر آمدن دست را در هنگان انجام کارهای مختلف تا سطح بسیار زیادی کاهش دهد.

از سویی دیگر پوست چند لایه و سیلیکونی این دست کاملا طبیعی به نظر رسیده و در 19 رنگ مختلف به منظور انطباق با پوست بدن کاربر ارائه خواهد شد. سر انگشتها در این دست بیونیکی مقاوم سازی شده و تمامی سطح این دست به منظور افزایش مقاومت از استخوانبندی شبکه مانندی پوشیده شده است.

بر اساس گزارش گیزمگ، حرکات کلی دست توسط نرم افزار تعادلی کنترل شده و تنظیمات ویژه و فردی از قبیل سرعت گرفتن اجسام یا حرکت انگشتان توسط کلینیکها انجام خواهد گرفت و کاربر به صورت روزانه می تواند با ارسال سیگنالی به دست، کاربردهای مختلف آن را فعال کند.

بهترین تصاویر در بهار بیست www.bahar22.com

استفاده طولانی مدت از mp3 پلیر ها سن ابتلا به پیرگوشی را کاهش می دهد.
متاسفانه یکی از دستگاه هایی که در چند سال گذشته ، استفاده از آن به ویژه در بین نوجوانان و جوانان افزایش یافته است ؛ دستگاه های ام پی تری پلیر است که سلامت شنوایی این افراد را به خطر می اندازد.
بررسی های جدید نشان می دهد، استفاده زیاد و طولانی مدت
/ 0 نظر / 31 بازدید