درمان توسط مقناطیس

اگر شخصی ، آهنربا را در جای نامناسب قرار داده و یا زمان قرار دادن آهنربا بیش از زمان مورد نیاز باشد فرد می تواند کف پاها را روی سطحی از جنس فلز " روی " قرار داده تا اثر آهنربا را از بین ببرد.

در این روش درمانی فقط از آهنربا استفاده می شود چرا که این خاصیت را مردم اززمانهای قدیم می شناختند ولی به مرور زمان آن را به فراموشی سپردند. بر اساس تحقیقات به عمل آمده مصریان قدیم از خاصیت آهنربایی در ساخت اهرام استفاده کردند تا بدین طریق از فاسد شدن اجساد در داخل اهرام جلوگیری کنند.

میدان مقناطیسی در همه عالم وجود دارد ، خورشید و تمام ستاره ها و سیارات این خاصیت مقناطیسی را دارند و می توانند تا کیلومترها فراتر از خود آنرا گسترش داده و بر روی اجرام آسمانی دیگر تأثیر بگذارند. زمین نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مدام تحت تأثیر نیروی جاذبۀ ماه و خورشید و سایر اجرام آسمانی قرار می گیرد ، زمین خود یک آهنربای بزرگ محسوب می شود و با داشتن قطبین شمال و جنوب و نیروی مقناطیسی اش بر روی تمام موجودات زندۀ  روی خود تأثیر می گذارد.

بدن انسان نیز خاصیت مقناطیسی دارد ، به همین علت همۀ موجودات زنده رابطۀ محکمی با زمین دارند ، به همین خاطر وقتی به هنگام خستگی با پای برهنه روی چمن یا زمین راه میرویم احساس شادابی می کنیم . اگر در موقع خواب سر به سمت شمال و پاها به سمت جنوب باشد خواب راحت تری خواهیم داشت ولی اخیرا ثابت شده است که اگر در موقع خواب رو به شرق بخوابید خیلی بهتر خواهد بود زیرا میدان مقناطیسی خورشید هزار برابرزمین است و تغییرات در میدان مقناطیسی آن مستقیما بر روی زمین و موجودات آن تأثیر می گذارد. ماه نیز مانند خورشید میدان مقناطیسی دارد که بر روی زمین و موجودات آن تأثیر گذاشته بطوریکه در موقع ماه  کامل ، بیماران روانی دچار تحریک و برانگیختگی شدید می شوند. دربعضی از آیینهای سری در این شب مراسم خاصی را برگزار می کردند و معتقد بودند که می توانند انرژی ماه را در مدار خاصی هدایت نمایند. تمام آهنرباها دو قطب دارند قطب شمال و قطب جنوب. این دو قطب بطور قراردادی با قطبین مقناطیسی زمین هم جهت هستند.

در نظام مقناطیسی ، دو قطب ناهمنام یکدیگر را جذب و قطبین همنام یکدیگر را دفع می کنند. خطوط مقناطیسی که در اطراف یک آهنربا  قرار دارد میدان مقناطیسی آهنربا نامیده می شود. وسعت میدان مقناطیسی بستگی به قدرت آهنربا دارد . آهنرباهای قوی برای اعضای قوی مانند دستها ، پشت، شانه ها ، شکم ، مفاصل و آهنرباهایی با قدرت کم یا متوسط برای اعضای ضعیف به کار می روند مانند گوشها، چشمها ، بینی ، گلو و همچنین کودکان و نوزادان را با این نوع آهنرباها مداوا می کنند. وقتی آب در میدان مقناطیسی قرار می گیرد بسیاری از خواص آن از جمله غلظت  ، دما، توانایی جریان الکتریسیته ، کشش سطحی.....تغییر می یابد.

یکی دیگر از کاربردهای آهنربا  برای تولید آب مقناطیسی شده می باشد، برای تهیۀ آن کافی است که یک لیوان یا بطری شیشه ای را روی یک آهنربای صاف  به مدت 8 ساعت قرار دهیم ، برای تولید آب مقناطیسی قطب جنوب لازم است که قطب جنوب آهنربا را زیر بطری قرار داده و برای تولید آب مقناطیسی با قطب شمال ، قطب شمال آهنربا را زیر بطری قرار می دهیم. اگر هر دو نوع آب را با نسبت مساوی در ظرف دیگری مخلوط کنیم آب مقناطیسی با هر دو قطب بدست می آید. مقدار مصرف آب مقناطیسی در بزرگسالان دو تا سه بار و برای کودکان بر مبنای سنشان مقدار کمتری در روز مورد نیاز است. استفاده از آب مقناطیسی شده با قطب شمال فعالیت باکتریها را کند می کند و بر عکس استفاده از آب مقناطیسی با قطب جنوب فعالیت باکتریها را افزایش می دهد. بنابراین در بیماری های عفونی نباید از آب مقناطیسی شدۀ قطب جنوب استفاده  نمود.

استفاده از آهنربا و آب مقناطیسی در طول درمان نتایچ ثمربخشی  به همراه خواهد داشت و مدت درمان بستگی به نوع بیماری و مدت زمان ابتلا به بیماری دارد . میدان مقناطیسی بر ترکیبات یونی خون اثر میگذارد و ایجاد لخته های خونی را کاهش و جریان خون در رگها را روانتر کرده ،تعداد (کرویات)گلبولهای خون را افزایش داده و تعداد ذرات کلسترول و کلسیم را در خون کاهش می دهد که این شرایط برای سلامتی فرد ایده آل خواهد بود. نکتۀ حائز اهمیت اینست که ، این یک روش درمانی مکمل است و بیمار باید در کنار آن زیر نظر داکتر (متخصص) به معالجۀ بیماریش پرداخته،دواهای لازم را مصرف کرده تا به کمک هر دو روش هرچه سریعتر شفا یابد. این روش درمانی هزینۀ زیادی دربر نداشته و همۀ اعضاء خانواده میتوانند از یک آهنربا استفاده کرده و خود را درمان کنند. این روش برای کلیۀ افراد و با هر سن و سالی قابل  استفاده است.

قطب جنوب آهنربا دارای خواص پیش گیرندگی ، خنکی و آرامش ، باعث انقباض رگهای بدن ، کند نمودن جریان خون در مویرگها ، جلوگیری نمودن  از فعالیت باکتریها و کاهش درد ، ورم و دمای بدن و ... می شود. قطب شمال آهنربا دارای خواص تحریک کنندگی ، گرما و نیرو، انبساط رگهای بدن ، تشدید جریان خون در مویرگها ، تقویت و رشد باکتریها و وخیم شدن عفونت و افزایش تورم ، رشد سریع میوه و سبزی ، افزایش دمای بدن ، درمان بیماریهای قلبی ، کچلی ، ضعف ماهیچه ، بیهوشی و ... می گردد.

در درمان موضعی باید قطب مورد نظر را در محل درد که بدون پوشش بوده روی بدن قرار داد. این نکته هم قابل ذکر است که چنانچه در محل به کار بردن مقناطیس زخم و یا آلودگی وجود داشته باشد، می توان از یک پارچۀ نازک که روی محل قرار داده می شود استفاده کرد که در این حالت و در صورت لزوم قطب دیگر آهنربا را در کف دست یا زیر پای همان طرف مبتلا قرار می دهیم . اگر محل درد مشخص نباشد آهنربا را در کف دست و پا قرار می دهیم .

از نظر مقناطیس درمانی بدن به قسمتهای مثبت و منفی تقسیم  بندی می شود که شامل قسمتهای فوقانی ، سمت راست و جلوی بدن با قطب شمال ، و قسمتهای تحتانی ، سمت چپ و پشت بدن با قطب جنوب هماهنگ است. در بیماری التهاب مفاصل ، تورم و خشکی گردن ، برونشیت ... کف دست راست روی قطب شمال و کف دست چپ روی قطب جنوب آهنربا قرار می گیرد . در بیماریهای کبد ، (جگر)طحال ، معده و روده ، قطب شمال آهنربا روی کف دست راست و کف پای چپ روی قطب جنوب آهنربا قرار می گیرد و در درمان بیماریهای فلج اطفال و ضعف طرف چپ بدن ، کف دست چپ روی قطب شمال و کف پای چپ روی قطب جنوب قرار می گیرد .

بعضی از بیماران وقتی برای اولین بار تحت درمان  با آهنربا  قرار می گیرند دچار تعریق زیاد درمحل آهنربا و خشکی زبان و تکرر ادرار و سنگینی سر می شوند که جای نگرانی نیست و با کم کردن مدت درمان ، این عوارض از بین خواهند رفت . بهترین زمان برای درمان صبحها قبل از صبحانه است . تا یک ساعت بعد از درمان نباید چیزهای سرد خورده شود. بعد از درمان ، خوردن یک وعده غذای سبک و یا مایعات گرم مجاز است. بعد از درمان نباید با آب سرد استحمام کرد. برای زنان باردار، کودکان ، افراد ضعیف ، اعضای حساس مثل چشم و قلب باید آهنربای ضعیف به کار برد. دو قطب آهنربا را نباید بطور ناگهانی بهم نزدیک کرد چرا که ممکن است قسمتی از پوست بین آنها گیر کرده و باعث ناراحتی گردد. بطور خلاصه  اینکه میدان مقناطیسی تأثیر فراوانی در موارد ذیل دارد:

-          گیاهان در میدان مقناطیسی سریعتر رشد می کنند و محصول بهتری می دهند.

-          رشد حجره های سرطانی در میدان مقناطیسی یا کاملا متوقف شده و یا تا حد قابل ملاحظه ای کند می شود.

-          ذخایر ژنیتیکی موجودات در میدان مقناطیسی ثبات بیشتری خواهند داشت.

-          میدان مقناطیسی از وسعت بیماریها می کاهد.

-          میدان مقناطیسی بر روی همۀ بافتهای بدن اثر مثبت می گذارد.

-          میدان مقناطیسی بر روی خون و مایعات آن بسیار مؤثر است.

/ 0 نظر / 9 بازدید