.::رونمایی از چند تکنالوجی جدید::.

فلش مموری دارای رمز حفاظتی

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

آنچه که در تصویر می بینید یک فلش مموری بسیار امن برای حفاظت اطلاعات محرمانه شما است. اگرچه ظاهری شبیه به یک ریموت قفل مرکزی درب گاراج  یا کنترل تلویزیون مینیاتوری دارد. Arocprn Aegis می تواند حفاظت امنیت ۱۶ گیگابایت از اطلاعات شما را به کمک رمزعبور به عهده بگیرد.

جداره خارجی این محصول از جنس آلمونیم ضد آب و ضد ضربه بوده و با پورت USB 2.0 کار می کند. برد الکترونیکی آن به بهترین شکل ممکن در این جداره جاسازی و حفاظت می شود و امکان دسترسی به آن به این راحتی وجود ندارد. تنها کافی است که به خودتان زحمت دهید و یک رمزعبور ۷ تا ۱۵ رقمی از اعداد را تعیین کرده و به خاطر بسپارید.

این کول دیسک با ویندوز، مک و لینوکس سازگار است و بدون نیاز به نصب هیچ نوع درایوری قابل استفاده است. جالب آنجا است که شما می توانید اطلاعات موجود بر روی این کول دیسک را در سطوح مختلف برای مدیر و کاربران عادی متعددی طبقه بندی کرده و برای دسترسی هر یک رمزعبور مجزا تعریف کنید. با یک دکمه هم می توانید کلیه رمز های عبور و سطوح دسترسی را ریست کرده و برای ایجاد پروفایل های جدید اقدام کنید. قیمت این کول دیسک با حجم ۱۶ گیگا بایت ۱۲۵ دالر است. در ضمن این محصول در حجم‌های ۴ و ۸ گیگابایت نیز موجود است و می تواند برای کاربرانی که چندان تمایل به استفاده از کول دیسک های اثر انگشتی ندارند و امنیت اطلاعات نیز برایشان اهمیت دارد، وسیله مناسبی باشد.

 

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

این پریز برق پس از کامل شدن چارج، کابل را از پریز برق بیرون می اندازد

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

امروزه استفاده از گجت ها و وسایل الکترونیکی بسیار زیاد شده و روز به روز هم تعداد آن ها در حال افزایش می باشد خیلی از این وسایل مانند تلفن های همراه ، تبلت ها ، لپ تاپ ها و … از باتری استفاده می کنند یک اشتباه بسیار رایج در میان کاربران این دستگاه ها این است که هنگامی که کاربران ، این وسایل را به چارجر متصل می کنند آن را به حال خود رها می کنند و حتی زمانی که دستگاه چارج اش کامل شده هنوز به برق متصل می ماند در این مدت زمان که چارج دستگاه کامل شده انرژی برق هدر می رود و این موضوع مشکل بزرگی هم از لحاظ کمبود برق و هم از لحاظ هزینه ی ماهانه ی برق ایجاد می کند اما گروهی تشکیل شده از ۵ طراح به تازگی طرحی را برای پریز های برق ارایه کرده اند که می تواند راه حلی مناسب برای این مشکل باشد .

این طرح که PumPing Tap نام دارد ظاهری شبیه به پریز های معمولی برق دارد با این تفاوت که در قسمت میانی آن یک اهرم و دور آن چراغ هایی رنگی وجود دارد وقتی عملیات چارج دستگاه به پایان می رسد رنگ چراغ های دور پریز سرخ می شود و بعد از ۱۰ دقیقه کابل برق توسط اهرم به بیرون پرتاب می شود با این روش دیگر برق هدر نمی رود و دستگاه هم به طور کامل چارج می شود .

اما این طرح مشکلاتی نیز دارد از جمله این که ممکن است در زیر محلی که پریز قرار دارد دستگاهی مانند یک تلفن هوشمند وجود داشته باشد و موجب خرابی آن شود و یا همین عمل پرتاب کابل موجب خرابی کابل در طی دفعات متعدد انجام این کار شود شاید بهتر بود در این پریز یک قطع کن قرار می گرفت که در زمان پایان عملیات چارج انتقال برق به کابل را قطع کند .

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

آبیاری توسط دستگاه هوشمند!

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

از مهمترین موارد در مدیریت زمین های کشاورزی، مصرف بهینه آب در حد کافی است. که همین موضوع همیشه در جشنواره های معرفی برترین ها در زمینه کشاورزی نیر حائز اهمیت است. و از همه مهمتر سود کشاورزان را بیشتر خواهد کرد. کشاورزان برای کنترل این مسئله به صورت دستی رطوبت زمین را چک کرده و اقدام به آبیاری و یا قطع موقت آبیاری می کنند. در این مطلب قصد معرفی ابزاری را دارم که کشاورزان با خیال راحت زمین خود را به این ابزار بسپارند و خود را اذیت نکنند. این آبپاش با یک سنسور رطوبتی قادر به تشخیص میزان رطوبت خاک زمین است و به تناسب رطوبت زمین، شروع به آبیاری کرده و در صورت رسیدن رطوبت زمین به حد کافی، آبیاری را قطع می کند. بهتر از این نمیشود! با این ابزار همه کشاورزها در زمینه آبیاری برترین خواهند بود. راستی فراموش نکنم که ذکر کنم این ابزار فعلا فقط در حد یک ایده است و هنوز به مرحله تولید نرسیده.

 

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

 

دستگاهی که میتوانیم به صدای باکتری ها گوش بدهیم

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

دانشمندان آلمانی نوعی گوش نانویی ساخته اند که به عنوان کوچکترین گوش دنیا قادر است به صدای باکتریها گوش دهد. اگر فکر می کنید که گوش انسان نمی تواند صداهای با بسامد کمتر از ۲۰ کیلوهرتز را بشوند بهتر است نظر خود را عوض کنید. چون به زودی خواهید توانست حتی صدای باکتریها و میکروبها را هم بشنوید.

درحقیقت، گروهی از محققان دانشگاه "لودویگ- مکسیمیلیان" در مونیخ آلمان نوعی گوش نانویی را ابداع کرده اند که قادر است اصوات تا ۶ برابر زیر سطح آستانه شنوایی گوش انسان را بشنود. کوچکترین گوش دنیا می تواند فصول جدیدی از علوم آکوستیک و زیست شناسی را آغاز کند.

این گوش نانویی صداهای ساطع شده از میکروارگانیسمهایی چون ویروسها و باکتریها را می شنوند. این دستگاه کوچک برپایه یک نانو ذره طلا بهبزرگی ۶۰ میلیونیم میلیمتر (۶۰ نانومتر) قرار دارد که در یک دسته نور لیزری به دام افتاده است.

براساس گزارش فیزیک وورد، دانشمندان آلمانی این دستگاه را در یک وسیله آبی میان دو چشمه صوتی قرار دادند. چشمه ای که پرقدرت تر است از یک سوزن تنگستنی ساخته شده که به یک بلندگو که در بسامد ۳۰۰ هرتز می لرزد، متصل شده است. چشمه ضعیف تر، دارای یک نانوذره طلا است که به صورت دوره ای توسط یک پرتو لیزر گرم می شود. این پرتو لیزر امواج صوتی را در بسامد ۲۰ هرتز تولید می کند.

با روشن کردن یکی از این دو چشمه، لرزشهای تولید شده، نانو ذره طلا را در همان جهتی که امواج صوتی ایجاد می شوند به حرکت در می آورد. به این ترتیب، با اندازه گیری این جابجایی می توان بسامد صوت را محاسبه کرد. برپایه آزمایشاتی که این فیزیکدانان آلمانی انجام داده اند، گوش نانویی قادر است اصوات در مقیاس میکروسکوپی فراتر از توانایی گوش انسان را تا سقف ۶۰- دسی بل بشنود. این محققان در این خصوص توضیح دادند: "با استفاده از این گوش نانویی می توانیم نوع جدیدی از میکروسکوپهای آکوستیک را توسعه دهیم."

/ 0 نظر / 58 بازدید