.::میلیاردر های جهان و خریدهای گران قیمت آنان::.

خرید هر وسیله ای از قبیل خودروهای قدیمی، هواپیماهای اختصاصی و حتی سفینه های فضایی که توجه آنها را به خود جلب کند، نه تنها باعث پشیمانی نشده بلکه رضایت خاطرشان را نیز به همراه دارد! و در فوق بر اساس تحقیق و خبر سایت پول نیوز، به بررسی برخی از خریدهای گرانقیمت های جهان می پردازیم.

پل آلن

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

پل آلن یکی از موسسان و سهامدار شرکت مایکروسافت بوده و نقش وی در کسب جایگاه امروز این شرکت غیر قابل انکار است. آلن در سال ۲۰۰۰ از مایکروسافت کناره گیری کرد اما همچنان ۱۳۸ میلیون سهام این شرکت را در اختیار دارد. سرمایه خالص وی در حدود ۱۳ میلیارد دالر ارزیابی شده است. از اینرو هزینه ۲۰۰ میلیون دالری خرید کشتی تفریحی آکتیپوس(اختاپوس) برای آلن چندان نگران کننده نمی باشد. طول این کشتی تفریحی بیش از ۱۲۱ متر بوده و زمین بسکتبال، استخر آب گرم و باند فرود دو بالگرد بخشی از امکانات بیشمار آن را تشکیل می دهند.

فیل رافین

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

فیل رافین در حوزه‌های مختلفی از قبیل املاک و مستغلات و تولید نفت به فعالیت می پردازد. وی در لاس وگاس ساکن بوده و در سال ۲۰۰۸ با سرمایه خالص ۲.۱ میلیارد دالری وارد لیست میلیاردهای مجله فربز شد. استفاده از جت‌های شخصی کوچک یکی از گزینه‌های متداول میلیاردرها برای سفرهای هوایی است. اما رافین با صرف هزینه ۷۰ میلیون دالری یک بوئینگ ۷۳۷ را خریداری کرده و پس از آن مبلغ ۱۵ میلیون دالر را برای تغییر تزئینات داخلی آن هزینه کرده است. صندلی هایی با روکش چرم طبیعی، دو اتاق خواب کامل و سیستم سرگرمی یک میلیون دالری بخشی از امکانات این جامبو جت اختصاصی را تشکیل می دهند.

ساموئل تروئت کتی

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

ساموئل تروئت کتی موسس رستوران‌های زنجیره‌ای چیک- فیل- اِی است. فعالیت در این زمینه سرمایه خالص ۲ میلیارد دالری را برای وی به همراه داشته است. کتی یکی از علاقمندان ابرقهرمان‌های آمریکایی است. فیلم بازگشت بتمن محصول سال ۱۹۹۲ اگرچه در میان مجموعه فیلم‌های این ابرقهرمان چندان مطرح نمی باشد اما تاثیر بسیاری بر کتی داشته است. خرید بتموبیل یا موتری بتمن به مبلغ ۲۵۰ هزار دالر که در این فیلم مورد استفاده قرار گرفته بود نشانه‌ای از این تاثیرگذاری است.

حسن البولکیاه

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

حسن البولکیاه به عنوان سلطان برونئی در جهان شناخته می شود اما میزان ثروت عاملی مهمتر در مطرح شدن نام وی محسوب می شود. عمارت محل اقامت البولکیاه دارای ۵۶۴ لوستر با بیش از ۵۱ هزار لامپ است. همچنین ۲۵۰ حمام، مسجدی با گنجایش ۱۵۰۰ نفر و پارکینگی با قابلیت پارک ۱۱۰ موتر از دیگر ویژگی‌های محل اقامت وی محسوب می شود. البولکیاه یکی از طرفداران جدی موتر بوده و مالکیت بیش از ۱۹۰۰ موتر خاص که شامل برندهای مطرح جهان مانند بنتلی، فراری و پورشه می شوند را در اختیار دارد. اما رولزرویس کانورتیبل وی ملقب به ستاره هند با قیمت ۱۴ میلیون دالر یکی از گران قیمت‌ترین موترهای جهان محسوب می شود.

رومن آبراموویچ

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

رومن آبراموویچ سرمایه گذار روس و مالک باشگاه چلسی انگلیس است. سرمایه خالص وی در حدود ۱۳ میلیارد دالر ارزیابی شده است. کشتی تفریحی اِکلیپس به قیمت ۴۵ میلیون دالر یکی از اسباب بازی‌های لوکس این میلیاردر روس محسوب می شود. اکلیپس یکی از بزرگترین کشتی‌های تفریحی جهان بوده و امکانات آن در دیگر کشتی‌های تفریحی لوکس کمتر دیده می شود. سیستم شناسایی موشک و یک زیر دریایی از جمله این موارد محسوب می شوند.

بیل گیتس

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

نام بیل گیتس برای بسیاری از مردم جهان نیاز به معرفی ندارد. مرد همه کاره مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان که نزدیک به دو دهه است در رتبه‌های بالای لیست میلیاردرهای جهان قرار دارد. در مارچ ۲۰۱۱ سرمایه خالص وی در حدود ۵۶ میلیارد دالر ارزیابی شده است. در سال ۱۹۹۴ وی برخی از دست نوشته‌های علمی لئوناردو داوینچی را در یک حراجی به قیمت ۳۱ میلیون دالر خریداری کرد.

ریچارد برانسون

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

ریچارد برانسون رئیس گروه ویرجین بوده که یک مجموعه تجاری با ۴۰۰ شرکت تابعه محسوب می شود. خطوط هوایی ویرجین، ویرجین موبایل و عضو جدید و تا حدودی ناشناخته تر ویرجین گالکتیک از آن جمله هستند. ویرجین گالکتیک در سال ۲۰۰۴ و با هدف مسافرت‌های فضایی شش دقیقه‌ای تاسیس شد. هزینه این مسافرت کوتاه در حال حاضر برابر با ۲۰۰ هزار دالر است. برانسون در سال ۲۰۰۶ از سفینه فضایی خود به نام "اسپیس شیپ تو" رونمایی کرد که قابلیت حمل هشت سرنشین شامل دو خدمه را دارد. این وسیله هنوز عملیاتی نشده اما در هنگام استفاده پیش بینی می شود مسافت لندن تا سیدنی را در ۳۰ دقیقه طی کند.

استیون اسپیلبرگ

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

استیون اسپیلبرگ کارگردان مطرح هالیوود از سرمایه خالصی در حدود ۳ میلیارد دالر برخوردار است. در سال ۱۹۸۲ وی سورتمه "رزباد" که در فیلم "شهروند کین" به کارگردانی اُرسن ولز مورد استفاده قرار گرفته بود را به قیمت ۶۰ هزار و ۵۰۰ دالر خریداری کرد. در آن زمان این وسیله گرانقیمت‌ترین وسیله به کار رفته در یک فیلم محسوب می شد.

مارک کوبان

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

مارک کوبان مالک تیم بسکتبال دالاس موریکس، مگنولیا پیکچرز و لندمارک تئاتر است. سرمایه خالص وی در مارچ ۲۰۱۱ برابر با ۲.۵ میلیارد دالر ارزیابی شده بود. در سال ۱۹۹۹ گوبان یک جت شخصی گلف استریم وی را به قیمت ۴۰ میلیون دالر خریداری کرد.

ویکتوریا بکهام

لیسه شهید غلام حسن|www.shahidgholamhasanschool.com

ویکتوریا به همراه همسرش دیوید بکهام از سرمایه خالص ۲۷۱ میلیون دالری برخوردار هستند که آنها را در جمع میلیونرهای جهان قرار می دهد. اما خریدهای مختلف و گران قیمت، به نوعی آنها را در جمع میلیاردرهای جهان قرار می دهد. آی فون سفارشی ویکتوریا به قیمت ۳۶ هزار دالر که از طلا ساخته شده است از جمله این موارد محسوب می شود.

/ 0 نظر / 51 بازدید